Baterie HE3DA – Česko se díky nim v rámci bateriového průmyslu neztratí

Baterie he3da

Evropská bateriová aliance (EBA), jež byla založena roku 2017 Evropskou komisí, si dala za cíl rozvinout inovativní, konkurenceschopný a udržitelný bateriový hodnotový řetězec v EU, který by dokázal obstát proti asijské konkurenci. A jak nyní informoval portál solarninovinky.cz, cíl Evropské bateriové aliance získává jasné obrysy. Tento fakt potvrzuje studie poradenské společnosti Delta-EE, dle ní se v rámci EU připravuje výstavba více než 35 gigatováren na baterie. „V průběhu posledních 18 měsíců jsme byli svědky potvrzení realizace dalších 10 projektů, což znamená, že do roku 2025 by mělo být v EU v provozu 35 gigatováren na baterie,“ říká ve svém komentáři na síti LinkedIn João Coelho, jenž je analytikem pro akumulaci a flexibilitu v agentuře Delta-EE.

baterie he3da

Z toho lze vyvodit, že Česko oproti jiným členským státům EU nezůstává pozadu. Na Karvinsku již jedna gigatovárna na baterie stojí, jedná se o výrobní závod Magna Energy Storage, který produkuje revoluční baterie HE3DA. Na mapě analytické společnosti Delta-EE se tak naši čeští zástupci pochopitelně objevují.

Další dobrou zprávou je, že společnost HE3DA letos získala certifikaci pro své baterie od nezávislé americké certifikační instituce INTERTEK. To však vede k dalšímu úspěchu, zmíněné české firmě se tím otevírají možnosti na expanzi v globálním měřítku.

Mrkněte na využití baterie HE3DA 

Zdroj: Solární novinky

Pin It on Pinterest